Wazony na suszone bukiety

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Tak delikatna dekoracja, jaką jest trawa pampasowa, wymaga równie subtelnego wazonu, który podkreśli jej walory i będzie idealnym tłem dla bukietu. To, na jaki wazon do trawy pampasowej się zdecydujemy, zależy głównie od wysokości traw, które często mierzą nawet 140 cm. Aby stworzona z nich kompozycja była stabilna, trzeba dobrać flakon, który ją utrzyma i nie przewróci się podczas przypadkowego potrącenia.

Ważne jest, by odpowiednio wysoki wazon na trawy był równocześnie elegancki, gdyż pampas to roślina wymagająca gustownej oprawy. Okazałe, puszyste i wielobarwne kwiatostany w połączeniu z prostymi łodygami są tak dekoracyjne, że najlepiej wyeksponować je w całości nie ukrywając dolnej części rośliny. Dlatego zastanawiając się, jaki wazon do trawy pampasowej wybrać, warto rozważyć flakony wykonane z przezroczystego szkła, które ukaże piękno bukietu w pełnej krasie. Ponieważ suszona trawa przechowywana jest bez wody, jej łodygi będą w równie dobrej kondycji jak górna część rośliny i odpowiednio ułożone mogą stanowić bardzo interesujący element dekoracji.

Elegancki wysoki wazon na trawy wyjątkowo dobrze się prezentuje, jeśli swoją formą nawiązuje do klasycznego kształtu butelki lub pękatego galonu do wina. Obfity naturalny bukiet umieszczony w takim flakonie będzie wspaniałą dekoracją każdego salonu, sypialni czy eleganckiego przedpokoju. Wazon nie musi być przezroczysty, równie dobrze będzie wyglądać taki, który wykonano z delikatnie barwionego szkła. Niezależnie od wybranego modelu warto również pobawić się samymi trawami i układać je w różnych konfiguracjach np., jako jeden duży bukiet w wysokim wazonie, lub też pojedynczo w kilku mniejszych flakonach. Nietuzinkowa uroda traw w połączeniu z czystą formą szklanego wazonu na pewno zawsze zwróci uwagę i będzie piękną oryginalną ozdobą.